Sukurkime magišką pasakų pasaulį kartu

 

Gyvenant ekranų, nuolatinių kompiuterinių stimuliacijų pasaulyje, nepaprastai norisi, kad mūsų vaikai kaip įmanoma ilgiau fantazuotų, svajotų, kurtų išgalvotus pasaulius, gebėtų visame kame pamatyti grožį. Tačiau kaip tą padaryti, kai tiek mažyliai, tiek vyresnieji tik ir ieško progos, kad galėtų įnikti į telefono ar planšetės ekraną?

     Pasakų skaitymo nauda vaikams yra neginčijama. Vaikai imliai įsisavina informaciją, o girdėdami kaip tėvai seka, skaito pasaką mintyse jau kuria jos vaizdus. Jie įsijaučia į pasakų personažus, tampa didvyriais, kovotojais, jaudinasi dėl pagrindinių veikėjų, tiki stebuklingu riešutėliu ar burtininkėmis krikštamotėmis ir laukia laimingos pabaigos.

    Net ir patys mažiausieji, išklausę pasakas, vėliau patys fantazuoja ir pasakų elementus panaudoja savo žaidimuose. Tačiau yra ir tokių vaikučių, kurių dėmesį sunku išlaikyti skaitant knygą ar tiesiog pasakojant istorijas. Tokiu atveju į pagalbą tėvams ateina nuostabus kūrinys – pasakų žibintuvėliai.

Pasakų žibintuvėliai padeda originaliai papasakoti tas pačias pasakas arba kurti naujas istorijas. Žibintuvėlį sudaro trys diskeliai su piešinukais. Kiekviename diskelyje yra 8 skirtingi paveiksliukai, o spaudžiant mygtuką vaizdas persisuka. Su kiekvienu vaizdeliu ir jūsų pasakojimu istorija atgija. Taip kartu su vaikučiu galite kurti pasaką, ugdyti jo vaizduotę ir kūrybingumą.

   


Žibintuvėlis
neskleidžia jokių garsų, tačiau jūs net nepastebėsite, kaip vieną kartą istoriją papasakosite patys, o kitą kartą jau jūsų vaikutis pasakos jums! Toks pasakų formatas prikausto vaikų dėmesį, daug žavesio priduoda tai, kad pasakojamos istorijos šviečia tamsoje. Jau turint pasakų žibintuvėlį, jam galima pritaikyti vis naujas pasakas papildomai įsigyjant naujus diskelius.

   Be pasakų žibintuvėlių, rudens vakarus paįvairinti padės ir šešėlių teatras. Prie tų pačių prigesintų šviesų, pasitelkite šešėlių teatro lėles ir fantazuokite, kas vyksta viduramžių karalystėje. Tik nuo jūsų ir vaikučio fantazijos priklausys, kas dėsis karalystėje, kokie riteriai išgelbės princeses, o gal visą dieną vyks puota iškilmingoje salėje?

Tiek šešėlių teatras, tiek pasakų žibintuvėliai yra puiki lavinamoji priemonė vaikų kalbai ir vaizduotei ugdyti.

#pasakuzibintuvelis #pasakos #seseliai


 

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Geriausia dovana 2 metų vaikui

Spalvinimo paveikslėliai: mokomės skaityti - V raidė